Městské lázně v Ústí nad Labem

Městské lázně vždy tvořili zásadní součást života každého obyvatele města. Byly místem odpočinku, regenerace, klidu a sportu. Městské lázně v Ústí nad Labem, z dílny vídeňského arch. Petera Paula Branga, nabízejí jedinečnou kombinaci historické architektury a přírodní termální vody.

V současné době na sobě lázně nesou povlak neodborných a nekoncepčních interierových zásahů. Statut tohoto vysoce hodnotného architektonické prostředí zdegradoval z charakteru "městských lázní" na "krytý bazén se saunou".

Naším cílem bude navržení nového provozu a identity městských lázní pro jejich původní účely tak, aby zaujaly a přilákaly nové návštěvníky.

Podobně, jako v prvním ročníku našeho workshopu, bychom chtěli ukázat, že historicky hodnotné objekty není nutné vždy jen konzervovat v jejich původní podobě. Mohou si, "ruku v ruce" se svěžími nápady, současnými materiály, doplňující funkční náplní a originálním přístupem, najít své uživatele a příznivce.

Všechny návrhy budou představeny veřejně v sále informačního centra na Mírovém náměstí v Ústí n/L 20.května od 15:00 hod.


Těšíme se na Vaši účast